Ravintosisältö, kalorit ja tuotetiedot
Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g
Ravintosisältö | |
---|---|
Energiaa | 574 kcal / 2402 kJ |
Rasvaa | 40 g |
josta tyydyttyneitä | 17 g |
Hiilihydraatteja | 37 g |
josta sokereita | 35 g |
Proteiinia | 14 g |
Suolaa | 0,37 g |
KALORIT
Paljonko tuote sisältää kaloreita?
100g = 574 kcal
574 kilokaloria on 28,7% aikuisen keskivertokäyttäjän energian saannin vertailuarvosta 2000 kcal (8400 kJ).
Runsassokerinen World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 71g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.
Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g lisätiedot | |
Ainesosat | |
Ainesosat | Sokeri, maapähkinää, kaakaovoi, kaakaomassa, vähärasvainen mantelijauho (10%), hasselpähkinätahna, suola (0,3%), emulgointiaine (soijalesitiini), jauhettu vaniljatanko. Saattaa sisältää pieniä määriä muita pähkinöitä, gluteenia sisältäviä viljoja, maitoa, kanamunaa ja seesaminsiemeniä. E322 Lesitiinit |
Lisätietoja | |
Lisätietoja | Uusi ritter sport roasted peanut on vegaaninen suklaalevy variantti jolla on suuri fanipotentiaali! Kermaisen miedossa mantelipohjaisessa ritter sport suklaassa maistuvat rapeaksi paahdetut ja suolatut maapähkinät. Tämä ritter sport suklaalevy on hyvää niin ihmisille että luonnolle. Levyn valmistukseen on käytetty sertifioitua kestävää kaakaota ja se on pakattu kauniiseen kääreeseen. |
Säilytys | |
Säilytys | Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. |
Valmistusmaa | |
Valmistusmaa | Saksa |
Pakkauskoko | |
Pakkauskoko | 100g |
EAN | |
EAN | 4000417106100 |
Kategoria | |
Kategoria | Suklaalevyt |
Markkinoija / Valmistaja | |
Markkinoija / Valmistaja | OY CONAXESS TRADE FINLAND OY |
Kalorit | |
Kalorit | 574 kilokaloria per 100g |
Hinta
Ei hintatietoja |
Vastaavia tuotteita
Kalorit 536 kcal
Marabou Pistachio caramel & sea salt suklaalevy 185gKalorit 586 kcal
iChoc riisimaitosuklaa white nougat crisp 80g LuomuKalorit 544 kcal
Marabou Mjölkchoklad suklaalevy 200gKalorit 544 kcal
Classic Wheels Maitosuklaalevy 400gKalorit 560 kcal
Tony's 180g Milk Hazelnut maitosuklKalorit 580 kcal
Puhdistamo Raakasuklaapatukka 36g villivadelma LuomuKalorit 463 kcal
Foodin Coffee 61% raakasuklaa 40g luomuKalorit 515 kcal
KitKat 41.5g Vegan rapeaa vohvelia päällystettynä suklaalla (67,2%)Kalorit 529 kcal
Kultasuklaa Chili tumma suklaalevy 80gKalorit 557 kcal
Benjamissimo minttu-maca suklaa 70% 70g luomu
Arvostelut
Kerro kokemukset tuotteesta Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g ja auta muita tekemään hyviä valintoja.Tuotteella Ritter Sport Roasted Peanut Vegaanisuklaa 100g ei ole vielä yhtään arvostelua, kirjoita ensimmäinen!