Kalori.info Logo
kalori .info
Graci mysli hi beautiful 300g - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Graci mysli hi beautiful 300g

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

Sokeria
399
kcal/100g
13,0g
Proteiini
61,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~4,35€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 399 kcal
Rasvaa 9,3 g
josta tyydyttyneitä 1,1 g
Hiilihydraatteja 61,0 g
josta sokereita 7,6 g
Proteiinia 13,0 g
Suolaa 0,0 g
Ravintokuitua 0,0 g

Ainesosat

Graci mysli hi beautiful 300g sisältää seuraavia ainesosia:

Paahdetut täysjyvähiutaleet (VEHNÄ, b ruisvehnä), paahdetut täysjyvähiutaleet (paahdetut täysjyvähiutaleet (VEHNÄ, RUISVEHNÄ), acerolajauhe, auringonkukkaöljy, kurkumajauhe), AURINGONKUKANSIEMENET, paisutettu SPELTTI kuorrutettu hunajalla, seljanmarjamehutiiviste, MAAPÄHKINÄVIIPALEET, kuivatut omenapalat, pakastekuivatut rapeat mansikkapalat Allergeenit Sisältää Speltti Maapähkinä Vehnä Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta. Säilytys- ja käyttöohjeet Huoneenlämmössä

Sokeria

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 329g saat 25g sokeria.

Sokeria koko pakkauksessa

Koko 300g pakkaus sisältää 22,8 g sokeria, mikä on noin 91% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Proteiinin lähde

Tuote sisältää 10–19 g proteiinia / 100 g ja tukee proteiinin saantia.

Suolaton

Tuote ei sisällä käytännössä lainkaan suolaa (alle 0,01 g / 100g).

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 244 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Latvia
Pakkauskoko 300g
Brändi GRACI
EAN 4751019538683
Kategoria Myslit
Markkinoija / Valmistaja Felici LLC
Dalderu iela 8, Birznieki, Adazi parish, LV-2164
Tuotteen virallinen nimi
Graci
Kalorit 399 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

100 min
Kävelyä
50 min
Pyöräilyä
40 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Graci mysli hi beautiful 300g sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Graci mysli hi beautiful 300g -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Graci mysli hi beautiful 300g-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Graci mysli hi beautiful 300g on?

Graci mysli hi beautiful 300g sisältää 399 kilokaloria per 100g. Koko 300g pakkaus sisältää yhteensä 1197 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Graci mysli hi beautiful 300g ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Graci mysli hi beautiful 300g kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Graci mysli hi beautiful 300g, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Onko Graci mysli hi beautiful 300g proteiinipitoinen?

Kyllä, Graci mysli hi beautiful 300g sisältää 13,0g proteiinia per 100g, mikä tekee siitä hyvän proteiinin lähteen.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Graci mysli hi beautiful 300g sisältää 7,6g sokeria per 100g.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Graci mysli hi beautiful 300g? Jaa kokemuksesi ja .

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Selkeät tiedot
Ravintoarvot helposti vertailtavissa
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Graci mysli hi beautiful 300g kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.