Kalori.info Logo
kalori .info
Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

SokeriaVähärasvainenKotimainen
79
kcal/100g
9,9g
Proteiini
8,4g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~2,15€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 79 kcal
Rasvaa 0,4 g
Hiilihydraatteja 8,4 g
josta sokereita 8,1 g
Proteiinia 9,9 g
Suolaa 0,1 g
Ravintokuitua 0,0 g

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon

Ruoki tavoitteitasi proteiinilla! Valio PROfeel® proteiinirahka persikka yhdistää herkullisen persikan maun ja uuden reseptin tuoman pehmeän, täyteläisen rakenteen. Rasvaton ja laktoositon proteiinirahka maistuu sellaisenaan, välipalana tai osana suosikkireseptejäsi. Yhdessä 400 g pakkauksessa on 40 g laadukasta maitoproteiinia, joka sisältää kaikki elimistön tarvitsemat yhdeksän välttämätöntä aminohappoa. Monikäyttöisestä rasiasta riittää nautittavaa useampaan hetkeen tai vaikkapa proteiinilisäksi smoothieen. Kokeile myös muita herkullisia makuja!

Ainesosat

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon sisältää seuraavia ainesosia:

rahka (pastöroitu MAITO, pastöroitu KIRNUMAITO, hapate), sokeri, persikkatäysmehu 1, 6% (tiivisteestä), persikka 1, 4%, muunnettu tärkkelys, aromit, väri (karotenoidit).

Tunnistetut lisäaineet:

E160A Karotenoidit
Sokeria

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 309g saat 25g sokeria.

Sokeria koko pakkauksessa Varoitus

Koko 400g pakkaus sisältää 32,4 g sokeria, mikä on noin 130% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100g.

Vähärasvainen

Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.

Kotimainen

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon on valmistettu Suomessa.

Tuotetiedot
Säilytys Säilytettävä +0 – +8 °C:ssa. Säilyy avattuna jääkaapissa 3-4 päivää.
Pakaste Ei
Valmistusmaa Suomi
Pakkauskoko 400g
Brändi Valio
EAN 6408430401154
Kategoria Maustetut rahkat
Kalorit 79 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

20 min
Kävelyä
10 min
Pyöräilyä
8 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon on?

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon sisältää 79 kilokaloria per 100g. Koko 400g pakkaus sisältää yhteensä 316 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon sisältää 8,1g sokeria per 100g.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Valio -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Selkeät tiedot
Ravintoarvot helposti vertailtavissa
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Valio PROfeel proteiinirahka 400g persikka laktoositon kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.