Kalori.info Logo
kalori .info
Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 ml

Runsassokerinen
76
kcal/100ml
2,5g
Proteiini
12,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~1,84€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

ml
Annoksen koko 100ml
Energiaa 76 kcal
Rasvaa 2,0 g
josta tyydyttyneitä 1,2 g
Hiilihydraatteja 12,0 g
josta sokereita 12,0 g
Proteiinia 2,5 g
Suolaa 0,1 g
Ravintokuitua 0,0 g

Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon

Suosittu Valio kreikkalainen jogurtti juotavana välipalana! Maista aidon marjainen ja hedelmäinen maku sekä silkkisen täyteläinen koostumus. Valio kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion on nopea ja herkullinen välipala, joka on kätevä napata mukaan ja nauttia vaikka matkalla töihin tai harrastuksiin. L Laktoositon

Ainesosat

Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon sisältää seuraavia ainesosia:

Pastöroitu MAITO, sokeri, vesi, mango 2, 0%, mangosose 2, 0%, passiohedelmätäysmehu 2, 0% (tiivisteestä), tärkkelys, sakeuttamisaine (pektiinit), aromit, väri (karotenoidit), jogurttihapate, D-vitamiini. Allergeenit Sisältää Maito Suosittelemme aina tarkistamaan tuotetiedot myös tuotteen pakkauksesta. E-koodit E440 Pektiini E160a Karotenoidit Säilytys- ja käyttöohjeet Säilytettävä alle +8 °C:ssa. Ravistettava

Tunnistetut lisäaineet:

E160A KarotenoiditE440 Pektiinit
Runsassokerinen Varoitus

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 208ml saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.

Sokeria koko pakkauksessa Varoitus

Koko 0,3l pakkaus sisältää 30,0 g sokeria, mikä on noin 120% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100ml.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Suomi Jälleenmyyjä Valio Oy Meijeritie 6, 00370 HELSINKI 08000825 Tuotteen virallinen nimi Laktoositon juotava jogurtti, mango-passiohedelmä, rasvaa 2,0 %
Pakkauskoko 0,3l
Brändi Valio
EAN 6408430025190
Kategoria Juotavat jogurtit
Kalorit 76 kilokaloria per 100ml

Polta kalorit liikkumalla

19 min
Kävelyä
10 min
Pyöräilyä
8 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon on?

Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon sisältää 76 kilokaloria per 100ml. Koko 250ml pakkaus sisältää yhteensä 190 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon sisältää 12,0g sokeria per 100ml. Tämä on melko paljon, joten suosittelemme käyttämään tuotetta kohtuudella.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Valio -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Valio Eila kreikkalainen juotava jogurtti mango-passion 2,5dl laktoositon kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.