
Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko
Onks bullaa? On – ja se on täytetty puolukalla ja kinuskilla! Marjaämpäri on Truben vastaus tylsään kahvipöytään: pullapitko, jossa puolukan pirteys ja kinuskin pehmeys lyövät kättä niin, että makunystyrät kiittää.
Runsaasti puolukkaa ja kinuskia – ei mitään piilotäytteitä vaan rehellistä herkkua joka viipaleessa. Leivottu Valion voilla, suomalaisesta vehnästä, ja tehty Kuopiossa, tietenkin.
Trube – hyvän puolella jo vuodesta 1913. Meillä pulla ei ole vain pulla – se on rakkaudella leivottu hetki paremmasta päivästä.
Ravintosisältö ja ravintoarvot
Ravintosisältö
Ainesosat
Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko sisältää seuraavia ainesosia:
VEHNÄjauho (Suomi), sokeri, vesi, puolukka (Eu) 6, 4%, VOI 6, 0%, puolukkatäysmehu (tiivisteestä) (Suomi) 2, 6%, hiiva, rasvaton MAITOjauhe, kasviöljyt (palmu*, shea, rapsi), sakeuttamisaineet (E415, E440, E460), muunnettu tärkkelys, VEHNÄGLUTEENI, suola, säilöntäaineet (E282, E202), happamuudensäätöaine (E333), kardemumma, stabilointiaineet (E331, E452), karamellisoitu sokerisiirappi, kasviproteiini (herne), aromit, hapettumisenestoaine (E300), dekstroosi, jauhonparanne (E300), maltodekstriini, tärkkelys. Sisältää puolukkatäytettä 26% ja kinuskitäytettä 14%. Saattaa sisältää KANANMUNAA ja MANTELIA. *vastuullisesti tuotettua ja sertifioitua palmuöljyä
Tunnistetut lisäaineet:
World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 108g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.
Koko 350g pakkaus sisältää 80,9 g sokeria, mikä on noin 323% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.
Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 200 kcal / 100g.
Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko on valmistettu Suomessa.
| Pakaste | Ei |
| Valmistusmaa | Suomi |
| Pakkauskoko | 350g |
| Brändi | Trube |
| EAN | 6407790901014 |
| Kategoria | Pitkot ja täytepitkot |
| Kalorit | 287 kilokaloria per 100g |
Polta kalorit liikkumalla
Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.
Kalorit
Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko sisältää.
Ravintoarvot ja ravintosisältö
Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.
Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?
Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.
Usein kysytyt kysymykset
Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko sisältää 287 kilokaloria per 100g. Koko 350g pakkaus sisältää yhteensä 1005 kcal.
Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko sisältää 23,1g sokeria per 100g. Tämä on melko paljon, joten suosittelemme käyttämään tuotetta kohtuudella.
Arvostelut
Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!
Mitä olet mieltä tuotteesta Trube Marjaämpäri Puolukka-kinuskihillopitko 350 g puolukka-kinuskitäytteinen pullapitko? Jaa kokemuksesi ja .
| Prisma | ~3,45€ |










Muita Trube -tuotteita

Trube Salted Caramel -täytepitko 350 g suolakaramellitäytteinen pullapitko

Trube Kanelikierrepitko 350 g kanelitäytteinen pullapitko

Trube Mangotäytepitko 350 g mangotäytteinen pullapitko

Trube Lohivoileipäkakku 500 g savulohitäytteinen voileipäkakku

Trube Persikka-rahkahillopitko 350 g persikka-rahkatäytteinen pullapitko

Trube Mustikka-jogurttihillopitko 350 g mustikka-jogurttitäytteinen pullapitko

Trube Vaniljainen kuningatartäytepitko 350 g mustikka-vadelmatäytteinen pullapitko

Trube Pariisinleivos 2 kpl/160 g voitaikinaleivos vadelma- ja kreemitäytteellä

Trube Voikierrepitko 350 g voitäytteinen pullapitko

Trube Kinkkukakku 500g kinkku-juustotäytteinen voileipäkakku

Trube Kardemummapitko 350g kardemummatäytteinen pitko
