Kalori.info Logo
kalori .info
Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
Santa Maria
0 arvostelua

Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

Runsaskuituinen
265
kcal/100g
9,0g
Proteiini
26,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Prisma ~1,74€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 265 kcal
Rasvaa 4,3 g
josta tyydyttyneitä 1,6 g
Hiilihydraatteja 26,0 g
josta sokereita 4,1 g
Proteiinia 9,0 g
Suolaa 0,1 g
Ravintokuitua 43,0 g

Makroista lasketut kalorit 179 kcal poikkeaa tuotteelle ilmoitetusta 265 kcal arvosta, joten jokin ravintosisältöön merkityistä arvoista on virheellinen tai puuttuu.

Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g

Kuivattu korkealaatuinen oregano, luomu. Oreganolla on kukkainen aromi, joka sopii useimpiin ruokiin. Käytä oreganoa pastalle, pizzalle, leivälle, tomaattipohjaisille kastikkeille ja pataruoille. Oregano sopii hyvin myös marinadeihin ja kastikkeisiin, kalalle sekä grillatulle lihalle.
* Murskaa oreganoa sormenpäillä maun parantamiseksi
• Säilytä kuivassa ja pimeässä aromin säilyttämiseksi pidempään
• Luomu

Ainesosat

Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g sisältää seuraavia ainesosia:

Oregano*. *Sertifioitu luomutuote.

Sokeria koko pakkauksessa

Koko 9g pakkaus sisältää 0,4 g sokeria, mikä on noin 1% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Runsaskuituinen

Tuote sisältää vähintään 6g kuitua / 100g.

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100g.

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 104 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Säilytys Säilytetään kuivassa ja viileässä.
Pakaste Ei
Valmistusmaa Peru
Pakkauskoko 9g
Brändi Santa Maria
EAN 7311311015366
Kategoria Yrttimausteet
Kalorit 265 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

66 min
Kävelyä
33 min
Pyöräilyä
27 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g on?

Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g sisältää 265 kilokaloria per 100g. Koko 9g pakkaus sisältää yhteensä 24 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Santa Maria -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Santa Maria Oregano Luomu, purkki 9g kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.