Kalori.info Logo
kalori .info
Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
Poppamies
0 arvostelua

Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 ml

Runsassuolainen
19
kcal/100ml
0,7g
Proteiini
3,8g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Prisma ~3,15€
K-Citymarket ~4,45€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

ml
Annoksen koko 100ml
Energiaa 19 kcal
Rasvaa 0,0 g
Hiilihydraatteja 3,8 g
josta sokereita 2,1 g
Proteiinia 0,7 g
Suolaa 4,5 g
Ravintokuitua 0,0 g

Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml

Ensiluokkainen habanerokastike, jossa mukana hiven jolokian pehmeää tulisuutta. Tämä on Poppamiehen oma laadukas habanerokastike, jossa habaneron selkeä ominaismaku sekä hedelmäisyys tulevat hyvin esiin. Tulisuudeltaan tämä kastike on hieman yli keskitason. Sopii käytettäväksi yleisesti ruoanlaitossa ja pienellä varauksella myös pöytämausteena. Gluteeniton, laktoositon, vegaaninen. G Gluteeniton, alle 20 mg/ 1 kg L Laktoositon V Vegaaninen

Ainesosat

Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml sisältää seuraavia ainesosia:

Vesi, habanero (35%), naga jolokia, suola, sokeriruokoetikka, sipuli, happamuudensäätöaine (etikkahappo), sakeuttamisaine (ksantaanikumi), valkosipuli.

Tunnistetut lisäaineet:

E260 EtikkahappoE415 Ksantaanikumi
Sokeria koko pakkauksessa

Koko 0,1l pakkaus sisältää 3,1 g sokeria, mikä on noin 13% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Runsassuolainen Varoitus

Tuote sisältää vähintään 2g suolaa / 100g.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Costa Rica Valmistuttaja Poppamies Oy Lentolantie 14-16, 36220 Kangasala www.poppamies.fi Tuotteen virallinen nimi habanero -chilikastike
Pakkauskoko 0,1l
Brändi Poppamies
EAN 6430034010579
Kategoria Majoneesit, maustekastikkeet ja tahnat
Kalorit 19 kilokaloria per 100ml

Polta kalorit liikkumalla

5 min
Kävelyä
2 min
Pyöräilyä
2 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml on?

Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml sisältää 19 kilokaloria per 100ml. Koko 150ml pakkaus sisältää yhteensä 29 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Poppamies -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Poppamies Hot Sauce Habanero chilikastike 150ml kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.