Kalori.info Logo
kalori .info
Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

SokeritonVähärasvainenKeto
59
kcal/100g
13,0g
Proteiini
0,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~4,97€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 59 kcal
Rasvaa 0,8 g
Hiilihydraatteja 0,0 g
josta sokereita 0,0 g
Proteiinia 13,0 g
Suolaa 0,3 g
Ravintokuitua 0,0 g

Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste

Pirkka alaskanseitifileepaloja voit käyttää sulatettuina tuoreen kalan tavoin. Kypsennä pannulla tai uunissa paistamalla. Kokeile esim. thaimaalaista kalacurrya. MSC-sertifioitu. Sydänmerkkituote.

Proteiinin lähde

Tuote sisältää 10–19 g proteiinia / 100 g ja tukee proteiinin saantia.

Sokeriton

Tuote ei sisällä sokeria.

Vähärasvainen

Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.

Vähähiilihydraattinen

Tuote sisältää vain 0,0 g hiilihydraatteja / 100g ja sopii hiilihydraattien rajoittamiseen.

Keto

Sopii ketogeeniseen ruokavalioon.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Kiina Valmistuttaja Kesko Oyj PL / PB 1, 00016 Kesko Tuotteen virallinen nimi Alaskanseiti
Pakkauskoko 400g
Brändi Pirkka
EAN 6410405258557
Kategoria Kalapakasteet
Kalorit 59 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

15 min
Kävelyä
7 min
Pyöräilyä
6 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste on?

Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste sisältää 59 kilokaloria per 100g. Koko 400g pakkaus sisältää yhteensä 236 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Onko Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste proteiinipitoinen?

Kyllä, Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste sisältää 13,0g proteiinia per 100g, mikä tekee siitä hyvän proteiinin lähteen.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Pirkka -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Pirkka alaskanseiti fileepaloina 400g MSC pakaste kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.