Kalori.info Logo
kalori .info
Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
Miss Klose
0 arvostelua

Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

RunsassokerinenVähärasvainen
180
kcal/100g
1,8g
Proteiini
37,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Prisma ~2,99€
K-Citymarket ~3,89€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 180 kcal
Rasvaa 2,0 g
josta tyydyttyneitä 0,1 g
Hiilihydraatteja 37,0 g
josta sokereita 31,0 g
Proteiinia 1,8 g
Suolaa 1,7 g
Ravintokuitua 0,0 g

Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold

Miss Klose BBQ-kastike Carolina Gold on näkemyksemme amerikkalaisten rakastamasta sinappisesta barbecue-kastikkeesta. Sinappinen barbecue-kastike on lähtöisin Etelä-Carolinasta, jossa se on yleinen grillatun possun ja kanan maustaja. Kastike on maultaan miedon sinappinen, makeahko ja aavistuksen kirpeä. Monikäyttöinen kastikkeemme sopii niin grillaamiseen kuin dippi- ja maustekastikkeeksi monipuoliseen käyttöön. Se on loistava makupari erityisesti pulled porkin, possun ribsien ja wingsien kanssa. Kokeile myös hampurilaisten, tacojen, tortillojen tai vaikka grillimakkaran kanssa. L Laktoositon

Ainesosat

Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold sisältää seuraavia ainesosia:

Vesi, sokeri, sinappi [vesi, SINAPINSIEMEN, sokeri, happamuudensäätöaine (E260), suola], väkiviinaetikka, sokerisiirappi, omenaviinietikka, muunnettu maissitärkkelys, ruskea sokeri, tomaattipyree, SINAPPIJAUHE, mausteet (kurkuma, valkosipuli, sipuli, korianteri, cayennepippuri), suola, worchesterkastike [mallasetikka (OHRASTA), väkiviinaetikka, melassi, sokeri, suola, SARDELLI, tamarindiuute, sipuli, valkosipuli, mausteet, aromit], hunaja, säilöntäaine (E202), savustettu maltodekstriini Allergeenit Sisältää Sinappi Kala Ohra

Tunnistetut lisäaineet:

E202 KaliumsorbaattiE260 Etikkahappo
Runsassokerinen Varoitus

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 81g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.

Sokeria koko pakkauksessa Varoitus

Koko 300g pakkaus sisältää 93,0 g sokeria, mikä on noin 372% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Vähärasvainen

Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 148 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Suomi Lisätiedot Valmistettu Suomessa Valmistuttaja Miss K Foods Oy Mika Waltarin katu 64, 06100 Porvoo www.missklose.fi Tuotteen virallinen nimi Miss Klose BBQ Sauce Carolina Gold 300 g
Pakkauskoko 300g
Brändi Miss Klose
EAN 6430080394067
Kategoria Marinointi ja -grillauskastikkeet
Kalorit 180 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

45 min
Kävelyä
23 min
Pyöräilyä
18 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold on?

Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold sisältää 180 kilokaloria per 100g. Koko 300g pakkaus sisältää yhteensä 540 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold sisältää 31,0g sokeria per 100g. Tämä on melko paljon, joten suosittelemme käyttämään tuotetta kohtuudella.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Miss Klose -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Miss Klose BBQ kastike 300g Carolina Gold kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.