Kalori.info Logo
kalori .info
Kak Kungen suklaapallo 180g - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Kak Kungen suklaapallo 180g

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

Runsassokerinen
503
kcal/100g
5,0g
Proteiini
56,0g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~2,18€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 503 kcal
Rasvaa 28,0 g
josta tyydyttyneitä 12,0 g
Hiilihydraatteja 56,0 g
josta sokereita 30,0 g
Proteiinia 5,0 g
Suolaa 0,3 g
Ravintokuitua 0,0 g

Ainesosat

Kak Kungen suklaapallo 180g sisältää seuraavia ainesosia:

KAURAHIUTALE, sokeri, kasviöljy ja -rasva (palmu (rspo), rapsi), kookos, kaakaojauhe (utz), etanoli, emulgointiaine (sorbitoli, glyseroli, auringonkukkalesitiini, rasvahappojen mono- ja diglyseridit sekä polyglyseroliesterit (kasvip. ), kahvijauhe, suola, säilöntäaine (natriumpropionaatti), aromi, happamuudensäätöaine (sitruunahappo), väriaine (sokerikulööri). Allergeenit Sisältää Mantelit Kaura Saattaa sisältää Pähkinät Soijapavut Ei sisällä Selleri Seesaminsiemenet Äyriäiset Näytä 8 lisää

Tunnistetut lisäaineet:

E150A SokerikulööriE281 NatriumpropionaattiE322 LesitiinitE330 SitruunahappoE420 SorbitolitE422 GlyseroliE471 Rasvahappojen mono- ja diglyseridit
Runsassokerinen Varoitus

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 83g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.

Sokeria koko pakkauksessa Varoitus

Koko 180g pakkaus sisältää 54,0 g sokeria, mikä on noin 216% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100g.

Runsasenerginen

Tuote sisältää paljon energiaa (503 kcal / 100g). Saat noin 200 kcal jo noin 40g annoksesta.

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 224 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Ruotsi
Pakkauskoko 180g
EAN 7350001576039
Kategoria Muut leivonnaiset
Markkinoija / Valmistaja Kak Kungen Ab
Kalkugnsgatan 12 i, 692 92 Kumla, Sverige
Tuotteen virallinen nimi
Suklaapallo 180g
Kalorit 503 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

126 min
Kävelyä
63 min
Pyöräilyä
50 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Kak Kungen suklaapallo 180g sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Kak Kungen suklaapallo 180g -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Kak Kungen suklaapallo 180g-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Kak Kungen suklaapallo 180g on?

Kak Kungen suklaapallo 180g sisältää 503 kilokaloria per 100g. Koko 180g pakkaus sisältää yhteensä 905 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Kak Kungen suklaapallo 180g ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Kak Kungen suklaapallo 180g kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Kak Kungen suklaapallo 180g, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Kak Kungen suklaapallo 180g sisältää 30,0g sokeria per 100g. Tämä on melko paljon, joten suosittelemme käyttämään tuotetta kohtuudella.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Kak Kungen suklaapallo 180g? Jaa kokemuksesi ja .

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Selkeät tiedot
Ravintoarvot helposti vertailtavissa
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Kak Kungen suklaapallo 180g kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.