Ravintosisältö, kalorit ja tuotetiedot
Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni
| Ravintosisältö | |
|---|---|
| Energiaa | 53 kcal / 222 kJ |
| Rasvaa | 0 g |
| Hiilihydraatteja | 13 g |
| josta sokereita | 13 g |
| Proteiinia | 0 g |
| Suolaa | 0 g |
KALORIT
Paljonko tuote sisältää kaloreita?
1000g = 530 kcal
530 kilokaloria on 26.5% aikuisen keskivertokäyttäjän energian saannin vertailuarvosta 2000 kcal (8400 kJ).
Runsassokerinen World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 192g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.
Vähärasvainen Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.
Kotimainen Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni on valmistettu Suomessa.
Vähärasvainen Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.
Kotimainen Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni on valmistettu Suomessa.
| Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni lisätiedot | |
| Valmistusohje | |
| Valmistusohje | Nautitaan lämmitettynä. Ei saa lämmittää vedenkeittimessä. |
| Ainesosat | |
| Ainesosat | Vesi, rypäletäysmehu tiivisteestä 12%, sokeri, punaherukkatäysmehu tiivisteestä 6,5%, puolukkatäysmehu 6,0%, sitruunatäysmehu, aromit, mausteet (kaneli, inkivääri, appelsiininkuori, kardemumma, neilikka), säilöntäaine (kaliumsorbaatti). E202 Kaliumsorbaatti |
| Lisätietoja | |
| Lisätietoja | Tarina kertoo, että italialainen kreivi camillo negroni pyysi firenzeläisessä caffè casonissa baarimestaria vahvistamaan americano-cocktailiaan soodan sijaan ginillä. Päivä oli ollut pitkä ja ilmeisen raskas ja kreivi halusi itselleen hieman vahvistusta oloaan helpottamaan. Ja näin syntyi legendan mukaan yksi parhaimmista cocktaileista ikinä, eli negroni. Negroni on rohkea, yrttinen ja kevyen sitruksinen. Makua ja väriä antamaan on suomen ikimetsistä käsin kerätty tähän jumalten juomaan puolukat, nuo herkulliset punaiset pallerot, jotka antavat juomalle sen vaatiman hapokkuuden. Juoma on tietenkin tapojen mukaan tässä pullossa alkoholitonta, mutta ei ole väärin, jos mukaan sujauttaa alkuperäisen ohjeen mukaisesti tilkan giniä ja nauttii sen kylmänä jäiden kera, tai jos haluaa lämmittävää efektiä, niin silloin juoma kannattaa lämmittää, nauttia sen sellaisenaan, kuten kunnon glögi kuuluukin, tai lisätä sekaan tuota edellä mainittua giniä, punaviiniä tai mitä tahansa mistä pitää. Gina negroni on tyylikäs juoma, joka toimii tilanteessa kuin tilanteessa. Se on kuin luotu aikuiseen makuun ja ajaton valinta niin klassikkococktailien ystäville, kuin varsinaisille seikkailijoille. |
| Pantti | |
| Pantti | 0,10€ |
| Säilytys | |
| Säilytys | Säilytetään avaamattomana huoneenlämmössä, avattuna jääkaapissa +2 c- +6 c n. 5 päivää |
| Valmistusmaa | |
| Valmistusmaa | Suomi |
| Pakkauskoko | |
| Pakkauskoko | 1000g |
| Brändi | |
| Brändi | Hans välimäki |
| EAN | |
| EAN | 6427401555009 |
| Kategoria | |
| Kategoria | Glögit, simat ja muut kausijuomat |
| Kalorit | |
| Kalorit | 53 kilokaloria per 100g |
Hinta
| Prisma | ~6€ |
Vastaavia tuotteita
Kalorit 49 kcal
Lapin Maria Pohjantähti glögi 750 ml LUOMU
Kalorit 131 kcal
Saturnus Vinter Mojito vaalea glögi 50 cl
Kalorit 101 kcal
Puolustuslaitos Glögi 8%-til 0,75 l plo
Kalorit 95 kcal
Saturnus Valkoviiniglögi 8% 75 cl
Kalorit 63 kcal
Hommanäs Chili Glögi 0,5 l
Kalorit 92 kcal
Blomberg’s White Glögg 8% 1L tetra
Kalorit 36 kcal
Hartwall Jaffa Jouluomena virvoitusjuoma 1,5 l
Kalorit 48 kcal
Valio Hehku® 1 l mausteinen rypälejuoma kausituote
Kalorit 28 kcal
Ohakune Lemonade Winter virvoitusjuoma 330ml
Kalorit 182 kcal
Jouluglögi Tiiviste 50cl
Arvostelut
Kerro kokemukset tuotteesta Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni ja auta muita tekemään hyviä valintoja.Tuotteella Hans Välimäen vuosikertaglögi 2025 1l Ginan Negroni ei ole vielä yhtään arvostelua, kirjoita ensimmäinen!

Loimu Glögi 8 % 0,75 L
Kalorit 35 kcal