Kalori.info Logo
kalori .info
Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot

Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 ml

KotimainenAlkoholi
36
kcal/100ml
0,5g
Proteiini
2,7g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

K-Citymarket ~7,99€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

ml
Annoksen koko 100ml
Energiaa 36 kcal
Alkoholia 4,3 g
Rasvaa 0,0 g
Hiilihydraatteja 2,7 g
Proteiinia 0,5 g
Suolaa 0,1 g
Ravintokuitua 0,0 g

Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L

Gose on hieman hapan, korianterin siemenillä ja merisuolalla maustettu vehnäolut, jonka juuret ovat Goslarin ja Leipzigin alueen perinteissä. Hailuotolainen Gose on raikas, tasapainoinen ja helposti juotava olut.

Ainesosat

Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L sisältää seuraavia ainesosia:

Vesi, OHRAmallas, VEHNÄmallas, humala, KORIANTERI, merisuola, hiiva

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100ml.

Kotimainen

Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L on valmistettu Suomessa.

SISÄLTÄÄ ALKOHOLIA K-18

0,8l sisältää 25,4 g alkoholia, joka vastaa 2,1 alkoholiannosta (12g/annos). Energiaa alkoholista 178 kcal.

Pakkaus vastaa 2,33 kpl 4,2% vahvuista juomaa.

Pakkauksessa on yhteensä 2,1 alkoholiannosta. Tätä ei suositella nautittavaksi kerralla.

Tuotetiedot
Pantti 0,10€
Pakaste Ei
Valmistusmaa Suomi
Alkoholipitoisuus 4,3%
Pakkauskoko 0,8l
EAN 6430066990351
Kategoria Kotimaiset pienpanimo- ja erikoisoluet
Markkinoija / Valmistaja Hailuodon Panimo Oy
Luovontie233, 90480 Hailuoto
Kalorit 36 kilokaloria per 100ml

Polta kalorit liikkumalla

9 min
Kävelyä
5 min
Pyöräilyä
4 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L on?

Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L sisältää 36 kilokaloria per 100ml. Koko 750ml pakkaus sisältää yhteensä 270 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L? Jaa kokemuksesi ja .

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Selkeät tiedot
Ravintoarvot helposti vertailtavissa
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Hailuodon Panimon Gose 4,3% 0,75L kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.