Kalori.info Logo
kalori .info
Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
JP FRIENDLY VIKING'S
0 arvostelua

Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 ml

KotimainenB12-vitamiini
50
kcal/100ml
0,6g
Proteiini
4,8g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Ei hintatietoja saatavilla.

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

ml
Annoksen koko 100ml
Energiaa 50 kcal
Rasvaa 3,0 g
josta tyydyttyneitä 0,2 g
Hiilihydraatteja 4,8 g
josta sokereita 3,0 g
Proteiinia 0,6 g
Suolaa 0,1 g
Ravintokuitua 0,0 g

Ainesosat

Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT sisältää seuraavia ainesosia:

Vesi, gluteeniton täysjyväKAURA 10%, rypsiöljy, happamuuden säätöaine (dikaliumfosfaatti), kalsiumkarbonaatti, suola, kalsiumfosfaatti, stabilointiaine (E464), riboflaviini, foolihappo, D2-vitamiini, B12-vitamiini.

Tunnistetut lisäaineet:

E101 RiboflaviinitE170 KalsiumkarbonaattiE340 KaliumfosfaatitE341 KalsiumfosfaatitE464 Hydroksipropyylimetyyliselluloosa
Sokeria koko pakkauksessa

Koko 0,3l pakkaus sisältää 7,5 g sokeria, mikä on noin 30% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Vähäsuolainen

Tuote sisältää enintään 0,3 g suolaa / 100ml.

Kotimainen

Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT on valmistettu Suomessa.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Suomi
Pakkauskoko 0,3l
Brändi JP FRIENDLY VIKING'S
EAN 6408659990606
Kategoria Erikoismaidot
Markkinoija / Valmistaja JUUSTOPORTTI FOOD OY
MEIJERITIE 3
61600 JALASJÄRVI
Kalorit 50 kilokaloria per 100ml

Polta kalorit liikkumalla

13 min
Kävelyä
6 min
Pyöräilyä
5 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT on?

Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT sisältää 50 kilokaloria per 100ml. Koko 250ml pakkaus sisältää yhteensä 125 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita JP FRIENDLY VIKING'S -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Friendly Viking's kaurajuoma kahviin 250ml gluteeniton UHT kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.