Kalori.info Logo
kalori .info
Foodberry Japchae-kastike 210g - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
Foodberry
0 arvostelua

Foodberry Japchae-kastike 210g

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

RunsassokerinenRunsassuolainenVähärasvainen
148
kcal/100g
4,2g
Proteiini
30,3g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Prisma ~5,96€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 148 kcal
Rasvaa 1,2 g
josta tyydyttyneitä 0,2 g
Hiilihydraatteja 30,3 g
josta sokereita 27,6 g
Proteiinia 4,2 g
Suolaa 5,2 g
Ravintokuitua 0,0 g

Foodberry Japchae-kastike 210g

Korealaisen keittiön klassikko. Japchae-kastike tuo makean soijapohjaisen ja seesaminsiemenillä maustetun sävyn nuudeli- ja kasvisruokiin. Sekoita lasinuudeleihin, wokkaa kasvisten ja lihan kanssa tai käytä dippinä.

Ainesosat

Foodberry Japchae-kastike 210g sisältää seuraavia ainesosia:

Haudutettu SOIJAKASTIKE(SOIJAPAPU, VEHNÄ), sokeri, vesi, valkosipuli, sipuli, SEESAMIÖLJY, Schisandra (Omija) -uute, musta valkosipulitiiviste, arominvahvenne: E621, muunnettu tärkkelys, hapettumisenestoaine: E330, pippurijauhe, arominvahvenne: E635, sakeuttamisaine: E415, väriaine: E150A, säilöntäaine: E202. Saattaa sisältää PÄHKINÄÄ.

Tunnistetut lisäaineet:

E150A SokerikulööriE202 KaliumsorbaattiE330 SitruunahappoE415 KsantaanikumiE621 MononatriumglutamaattiE635 Dinatrium-5'-ribonukleotidit
Runsassokerinen Varoitus

World Health Organization suosittelee maksimissaan 25g sokeria per päivä. Käyttämällä tätä tuotetta 91g saat 25g sokeria. Harkitse tuotteen käytön rajoittamista.

Sokeria koko pakkauksessa Varoitus

Koko 210g pakkaus sisältää 58,0 g sokeria, mikä on noin 232% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Runsassuolainen Varoitus

Tuote sisältää vähintään 2g suolaa / 100g.

Vähärasvainen

Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 121 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Säilytys Säilytä avattu tuote viileässä ja käytä 6 viikon sisällä.
Pakaste Ei
Pakkauskoko 210g
Brändi Foodberry
EAN 8809475991392
Kategoria Kastikkeet
Kalorit 148 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

37 min
Kävelyä
19 min
Pyöräilyä
15 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Foodberry Japchae-kastike 210g sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Foodberry Japchae-kastike 210g -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Foodberry Japchae-kastike 210g-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Foodberry Japchae-kastike 210g on?

Foodberry Japchae-kastike 210g sisältää 148 kilokaloria per 100g. Koko 210g pakkaus sisältää yhteensä 311 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Foodberry Japchae-kastike 210g ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Foodberry Japchae-kastike 210g kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Foodberry Japchae-kastike 210g, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Kuinka paljon sokeria tuote sisältää?

Foodberry Japchae-kastike 210g sisältää 27,6g sokeria per 100g. Tämä on melko paljon, joten suosittelemme käyttämään tuotetta kohtuudella.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Foodberry Japchae-kastike 210g? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita Foodberry -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Foodberry Japchae-kastike 210g kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.