Kalori.info Logo
kalori .info
Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
DELICIEST
0 arvostelua

Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

199
kcal/100g
5,6g
Proteiini
29,8g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Ei hintatietoja saatavilla.

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 199 kcal
Rasvaa 5,6 g
josta tyydyttyneitä 0,8 g
Hiilihydraatteja 29,8 g
josta sokereita 0,4 g
Proteiinia 5,6 g
Suolaa 1,2 g
Ravintokuitua 0,0 g

Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste

Paistettuja dumplignseja herkullisella Ricotta-juustotäytteellä sekä maistuva italialainen yrtti-tomaattikastike.

Ainesosat

Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste sisältää seuraavia ainesosia:

AINESOSAT: Paistetut dumplings 300g (ricotta- RAHKA 60%, MANNARYYNI, VEHNÄJAUHO, JUUSTO 10%, vesi, rapsiöljy, mausteet ja yrtit ja suola), Kastike 50g (tomaattisose 50%, vesi, sokeri, modifioitu perunatärkkelys, suola, etikka, mausteet ( (kuivattu paprika, kuivattu valkosipuli, oregano, basilika, mustapippuri)).

Sokeria koko pakkauksessa

Koko 350g pakkaus sisältää 1,4 g sokeria, mikä on noin 6% WHO:n 25 g:n päivittäisestä enimmäissuosituksesta.

Runsashiilihydraattinen

Tuote sisältää vähintään 20 g hiilihydraatteja / 100g. Hiilihydraateista saat noin 119 kcal / 100g.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Valmistusmaa Viro
Pakkauskoko 350g
Brändi DELICIEST
EAN 6430033524749
Kategoria Mikrovalmiit ateriat
Markkinoija / Valmistaja DELICIEST OY
URHEILUKATU 5
00250 HELSINKI
Kalorit 199 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

50 min
Kävelyä
25 min
Pyöräilyä
20 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste on?

Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste sisältää 199 kilokaloria per 100g. Koko 350g pakkaus sisältää yhteensä 697 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste? Jaa kokemuksesi ja .

Samalta valmistajalta

Muita DELICIEST -tuotteita

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Deliciest ricotta dumplings ateria 350g pakaste kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.