Kalori.info Logo
kalori .info
Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade - ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot
Arvid Nordquist
0 arvostelua

Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade

Ravintosisältö, kalorit ja ravintoarvot per 100 g

SokeritonKaloritonVähärasvainenKeto
3
kcal/100g
0,3g
Proteiini
0,3g
Hiilihydraatit

Hinta ja saatavuus

Prisma ~9,15€

Ravintosisältö ja ravintoarvot

Ravintosisältö

g
Annoksen koko 100g
Energiaa 3 kcal
Rasvaa 0,1 g
Hiilihydraatteja 0,3 g
josta sokereita 0,0 g
Proteiinia 0,3 g
Suolaa 0,0 g
Ravintokuitua 0,0 g

Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade

Blond on vaaleapaahtoinen kahvi, jossa on pehmeä ja makea tuoksu. Vivahteikas hedelmäinen maku jossa on greippiä sekä jälkimaussa sitruksen aromeja. Blond on valmistettu 100% parhaimmista Arabica-pavuista, se on Reilun kaupan sertifioitu ja 100% ilmastokompensoitu sekä se on paahdettu ilman fossiilisia polttoaineita.

Ainesosat

Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade sisältää seuraavia ainesosia:

Kahvi

Suolaton

Tuote ei sisällä käytännössä lainkaan suolaa (alle 0,01 g / 100g).

Sokeriton

Tuote ei sisällä sokeria.

Kaloriton

Tuote ei sisällä energiaa.

Vähärasvainen

Tuote sisältää rasvaa enintään 3g / 100g.

Vähähiilihydraattinen

Tuote sisältää vain 0,3 g hiilihydraatteja / 100g ja sopii hiilihydraattien rajoittamiseen.

Keto

Sopii ketogeeniseen ruokavalioon. Käyttämällä tätä tuotetta koko 450g pakkauksen saat 1,4g hiilihydraatteja.

Tuotetiedot
Pakaste Ei
Pakkauskoko 450g
Brändi Arvid Nordquist
EAN 7310760012568
Kategoria Vaaleapaahtoiset suodatinjauhatuskahvit
Kalorit 3 kilokaloria per 100g

Polta kalorit liikkumalla

1 min
Kävelyä
0 min
Pyöräilyä
0 min
Juoksua

Arviot perustuvat 70kg painoisen henkilön energiankulutukseen.

Mitä ovat kalorit ja ravintoarvot?

Kalorit

Kalori on vanha energian yksikkö, jota käytetään nykyään pääasiassa ruoan ja elintarvikkeiden energiapitoisuuksien ilmoittamiseen. Vaikka virallinen SI-yksikkö on joule, elintarvikkeissa käytetään yleensä kilokaloreita (kcal). Yksi kilokalori vastaa 1000 kaloria, ja sillä ilmoitetaan esimerkiksi, kuinka paljon energiaa Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade sisältää.

Ravintoarvot ja ravintosisältö

Ravintoarvot kertovat, kuinka paljon tuote sisältää esimerkiksi proteiinia, hiilihydraatteja, rasvaa, kuitua ja suolaa. Näiden avulla voit verrata tuotteita keskenään, arvioida Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade -tuotteen ravitsemuksellista laatua ja tukea terveellisempää ruokavaliota.

Miksi kalorien seuraaminen on tärkeää?

Kalorien ja ravintoarvojen seuraaminen auttaa ymmärtämään ruoan energiasisältöä sekä tukee painonhallintaa ja hyvinvointia. Kalori.infossa voit helposti vertailla eri elintarvikkeiden kalorimääriä, tarkastella Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade-tuotteen ravintoarvoja ja löytää ruokavalioosi sopivia, vähäkalorisia vaihtoehtoja.

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka paljon kaloreita tuotteessa Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade on?

Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade sisältää 3 kilokaloria per 100g. Koko 450g pakkaus sisältää yhteensä 14 kcal.

Voinko luottaa tuotteen Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade ravintoarvoihin?

Pyrimme pitämään tietokantamme tiedot mahdollisimman tarkkoina ja ajantasaisina. Tiedot perustuvat valmistajien ilmoituksiin ja julkisiin elintarviketietokantoihin. Koska tuotteiden reseptit voivat muuttua, suosittelemme varmistamaan tarkat tiedot aina myös suoraan tuotteen pakkauksesta.

Miten tuotteen Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade kalorit muodostuvat?

Elintarvikkeiden, kuten tuotteen Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade, kalorit muodostuvat sen sisältämistä makroravinteista. Yleissääntönä yksi gramma proteiinia tai hiilihydraattia sisältää noin 4 kilokaloria (kcal), kun taas yksi gramma rasvaa sisältää noin 9 kilokaloria. Näet tarkemman kalorijakauman sivun yläosan makroravinnekaaviosta.

Arvostelut

Ei vielä arvosteluja. Ole ensimmäinen!

Mitä olet mieltä tuotteesta Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade? Jaa kokemuksesi ja .

Luotettu palvelu
Suomalainen ruokatietokanta
30 000+ tuotetta
Kattava tietokanta
Ajan tasalla
Tiedot päivittyvät automaattisesti
Kalori.info Logo
kalori.info

Kattava tietopankki elintarvikkeiden ravintosisällöistä. Löydä yli 30 000 elintarvikkeen, kuten Arvid Nordquist Selection 450g Blond sj Luomu Fairtrade kalorit, ravintoarvot ja hintatiedot.

Tiedot kerätty Suomen suurimmista ruokakaupoista.

© 2021 - 2026 Kalori.info.

Suomalainen ruokatietokanta.